Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

lt test

naujienos

2018.01.16

Iš pasaulinės džiazo vokalo konferencijos

Baigiantis metams prisimename svarbius darbus, kurie dar nebuvo pristatyti viešai, tačiau net ir praėjus keletui mėnesių neprarado svarbos. Vaidybos ir režisūros katedros dėstytoja Indrė Dirgėlaitė šį rudenį skaitė pranešimą vienintelėje pasaulinėje džiazo vokalo konferencijoje „International Jazz Voice Conference“ Helsinkyje.

Konferencija vyko 2017 metų spalio 6-8 dienomis, ją organizavo Jeano Sibelijaus muzikos akademija – Menų universitetas (Helsinkis) bei Akademijos doktorantės Jenny Robson ir Elena Mindru. Į konferenciją suvažiavo džiazo pedagogai ir atlikėjai iš viso pasaulio.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja Indrė Dirgėlaitė skaitė pranešimą „Unique Self Search in Vocal Jazz: Jazz Voice + Theatrical Elements: Wider Opportunity for Self-expression“ („Unikalaus savęs ieškojimas vokaliniame džiaze: džiazo vokalas + teatriniai elementai: platesnės galimybės saviraiškai“). Pranešime kalbėta apie pasaulinės patirties refleksiją, savojo autentiškumo vertinimą, naujų technikų, mokymo modulių integravimą.

Buvo pristatytas holistinis požiūris į džiazo vokalo studijas: balso, judesio ir teatrinių elementų integravimas, sisteminis požiūris į balso išraiškos galimybes, įtraukiant fizinį, protinį, psichologinį, emocinį ir dvasinį žmogaus lygmenis. Pranešimo tikslas – atskleisti savo unikalumo ieškojimo galimybes džiazo vokalo studijose, integruojant balso, judesio ir teatrinius elementus. Konferencijoje pristatytos naujos tendencijos, idėjos mokymo moduliams, gimusiems iš darbo su aktorinio meistriškumo studentais, vokalistais, užsienio patirties.

Dainininkė, pedagogė ir kompozitorė Indrė Dirgėlaitė studijavo džiazo vokalą Klaipėdos universitete, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, J. Sibelijaus muzikos akademijoje Helsinkyje bei Karališkoje Stokholmo muzikos akademijoje. Šiuo metu ji dėsto LMTA, veda meistriškumo kursus Europos mokyklose: Karališkojoje Stokholmo muzikos akademijoje, Nacionalinėje Danijos scenos menų akademijoje ir kt.

Indrė Dirgėlaitė kuria ir atlieka įvairią muziką. Jos kompozicijose juntama įvairių stilių įtaka: Nu, Cool, eksperimentinio džiazo, Soul, roko muzikos, visa tai nuspalvinant baltiškosiomis spalvomis. Kartu su suomių, švedų, belgų, austrų, lietuvių atlikėjais, bardais, aktoriais Indrė dalyvavo ne viename šiuolaikinio meno, džiazo, folkloro muzikos festivalyje daugelyje Europos šalių – Graikijoje, Vokietijoje, Rumunijoje, Austrijoje, Švedijoje, Suomijoje, Belgijoje ir kt. Ne kartą koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, įvairiais džiazo bei simfodžiazo orkestrais. Atliko pagrindinius vaidmenis keliose džiazo ir roko operose.

Indrė Dirgėlaitė, Aušra Kaminskaitė

2018.01.16

Valstybės šimtmetį Baltijos šalių jaunimas pažymės koncertų turu

Švęsdami trijų kaimyninių Baltijos valstybių šimtmečius, talentingi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Estijos muzikos ir teatro akademijos bei Latvijos Jazepo Vytuolo muzikos akademijos studentai ir jaunieji atlikėjai iš kitų Baltijos regiono šalių susibūrė į Baltijos šalių akademijų orkestrą (BAO).

Vasario 13 ir 14 d. įvyks koncertai Vilniuje ir Kaune. Diriguos Kristjan Järvi ir Modestas Barkauskas.

Vadovaujami meno vadovo – charizmatiškojo estų dirigento Kristjano Järvi – bei puikių lietuvių ir latvių jaunesniosios kartos dirigentų Modesto Barkausko ir Gunčio Kuzmos, vasario 9–18 d. talentingieji jaunuoliai surengs koncertų turą trijose Baltijos šalyse, o taip pat – Lenkijoje ir Vokietijoje, skelbdami laisvės, bendrystės, Baltijos ir Europos kultūrų idėjas.

Koncertų programas puoš Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Pēterio Vasko ir Arvo Pärto – trijų Baltijos kraštų muzikos klasikų – opusai, kurie bus atliekami greta Edwardo Elgaro, Modesto Musorgskio bei Piotro Čaikovskio šedevrų. Pirmasis tarptautinis Baltijos šalių akademijų orkestro turas nusidrieks per Tartu (Estija), Cėsio ir Rėzeknės (Latvija), Vilniaus ir Kauno (Lietuva), Gdansko (Lenkija) ir Berlyno (Vokietija) koncertų sales.

Prieš prasidedant BAO koncertų turui, vasario 2–9 d. Tartu vyks meistriškumo kursai ir kūrybinės dirbtuvės. Kursuose dėstys Eva Bindere (smuikas), Janas Bjørangeris (smuikas), Erikas Kirsfeldas (violončelė), Robertas Beinaris (obojus), Martinas Kuuskmannas (mediniai pučiamieji), Laimonas Masevičius (tūba), Heigo Rosinas (perkusija), Gediminas Gelgotas (kompozicija), Lukas Groenas ir Kristjanas Järvi (dirigavimas), kurie kursų dalyviams suteiks praktinių žinių ir naudingų įgūdžių, reikalingų kuriant savo karjerą įvairių kraštų orkestruose.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dalyvavimą projekte remia Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.
—————————————————————-
Koncertas VILNIUJE
Vasario 13 d., antradienį, 18.30 val.
Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (Gedmino pr. 4, Vilnius)
Dirigentas – Kristjan Järvi

PROGRAMA
Arvo Pärt – Simfonija Nr. 1
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Miške
Piotras Čaikovskis – uvertiūra-fantazija Romeo ir Džuljeta
Edward Elgar – Enigma variacijos

Įėjimas laisvas, tačiau būtina registracija el. paštu: bao@lmta.lt
Registracija vykdoma iki vasario 10 d.
——————————————————————–
Koncertas KAUNE
2018 m. vasario 14 d., trečiadienį, 18.00 val.
Kauno valstybinėje filharmonijoje
Dirigentas – Modestas Barkauskas

PROGRAMA
Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – Miške
Peteris Vasks – Lauda
Modestas Musorgskis – Naktis Raganų kalne
Edward Elgar – Enigma variacijos

Įėjimas laisvas.

Maloniai kviečiame!

2018.01.16

Prof. Gražinos Daunoravičienės paskaita-diskusija

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė habil. dr. Gražina Daunoravičienė nominuota 2017 m. Lietuvos mokslo premijai už monografiją „Lietuvių muzikos modernistinės tapatybės žvalgymas“ (Vilnius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2016).

Šia proga sausio 18 d. 15 val. Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius) rengiama Gražinos Daunoravičienės paskaita-diskusija „Lietuvių kompozitorių mokyklos modernioji atodanga“.

Paskaitos anotacija: 1918 m. atkūrus Lietuvos valstybę, atgimė ir lietuvių kultūra. Modernios nacionalinės muzikos idėja lėmė jos tapatybę ir plėtros kryptį.
Renginio dalyviai sužinos, kaip kūrėsi lietuvių kompozitorių mokyklos, kokios buvo jų programinės nuostatos ir pamokų vertė. Mokslininkė taip pat aptars nacionalinės muzikos modernėjimo kelią, lietuvių kompozitorių kūrybos reikšmę globalaus modernizmo sampratai.

Paskaitoje diskusijoje dalyvaus ir mokslininkę pristatys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos mokslo prorektorė doc. dr. Judita Žukienė.

Registracija: tel. 8 692 45332 arba el. paštu e.griciute@lma.lt.

2018.01.16

Įvyko festivalis „Naujosios muzikos iššūkiai’18“

Lietuvos muzikos ir teatro akademija drauge su Lietuvos ansamblių tinklu sausio 11–13 d. pakvietė į pirmą kartą surengtą festivalį „Naujosios muzikos iššūkiai“.

Naujausios muzikos kūrybos bei atlikimo tradicijas puoselėsiantis festivalis sujungė pirmosios mūsų krašte, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vykdomos Šiuolaikinės muzikos atlikimo programos bei Kompozicijos katedros studentus bendram profesiniam ir kūrybiniam tobulėjimui.

LMTA Balkono teatre, Muzikos inovacijų centro J. Juzeliūno garso sferoje bei J. Karoso salėje vykusiuose septyniuose festivalio koncertuose pristatytos daugiau kaip 15 jaunųjų kompozitorių akustinių, elektroakustinių ir elektroninių kūrinių premjeros. Nuskambėjo Agnės Mažulienės, Pauliaus Prasausko, Mykolo Treščenkino, Aleksejaus Kalinino, Aleksandros Zviozdkinos, Beatos Juchnevič, Ievos Parnarauskaitės, Modesto Rinkevičiaus, Jolantos Grinevič, Dainoros Aleksaitės, Boženos Čiurlionienės, Adamo Färnlöfo kūriniai.

Programą praturtino specialus Johno Cage’o muzikos koncertas.

Išskirtinis festivalio akcentas – bendras Lietuvos ansamblių tinklo (LAT) ir Belgijos elektroninės muzikos studijos „Centre Henri Pousseur“ koncertas, kurio metu atlikti belgų ir lietuvių kompozitorių Guillaume’o Auvray, Igno Krunglevičiaus, Vykinto Baltako, Alberto Navicko kūriniai, taip pat dvi specialiai šiam projektui sukurtos kompozicijos – Stéphane’o Orlando „Black Panthers“ ir Monikos Sokaitės „1 6 9“.

Kūrinius atliko Šiuolaikinės muzikos atlikėjų programos magistrantai ir LAT profesionalai. Tai studentai Gikas Vincas (fleita), Kazimieras Jušinskas (saksofonas), Simonas Kaupinis (tūba), Monika Kiknadzė (altas), Greta Garmašaitė (vargonai, fortepijonas), Deimantas Balys (gitara), Domas Norkūnas (gitara, elektronika), Dominykas Besakirskas (perkusija, elektronika), Kristupas Kmitas (perkusija), Domantas Razmus (perkusija), Dovydas Stoškus (perkusija) bei LAT nariai Andrius Žiūra, Rusnė Mataitytė, Edmundas Kulikauskas, Indrė Baikštytė, Ugnė Antanavičiūtė. Koncertuose taip pat dalyvavo Šiuolaikinės muzikos atlikėjų programos dėstytojai – džiazo atlikėjas Liudas Mockūnas bei kompozitorius, dirigentas, LAT įkūrėjas Vykintas Baltakas.